Wdrożenie innowacyjnych produktów w firmie DISKUS Polska Sp. z o.o.

Projekt polegał będzie na rozbudowie zaplecza produkcyjnego poprzez rozbudowę wykorzystywanego obecnie obiektu oraz jego doposażenie w nowoczesne narzędzia produkcyjne. Wyposażone zostaną działy: mechaniczny, IT, 3D, elektroniki. W wyniku realizacji projektu DISKUS Polska znacząco podniesie swoje zdolności wytwórcze i wdroży do oferty nowe, innowacyjne produkty: urządzenie do niszczenia danych z nośników flash (deflasher), demagnetyzer 3T, niszczarkę do nośników, szuflady na nośniki do zabudowy w szafach rack.

GRUPA DOCELOWA
Dla wszystkich czterech produktów potencjalnymi odbiorcami instytucjonalnymi są:

  • korporacje,
  • podmioty systemu finansowego,
  • operatorzy telekomunikacyjni,
  • przemysł,
  • służby mundurowe,
  • instytucje publiczne.

Urządzenia do niszczenia danych, jakie proponuje lub będzie proponować DISKUS Polska, umożliwiają skuteczne i zgodne z normami bezpieczeństwa (RODO/GDPR) usunięcie danych z komputerów osobistych, systemów serwerowych, telefonów komórkowych i pamięci przenośnych. Jest to kluczowa kwestia dla podmiotów, dla których bezpieczeństwo danych realnie, ale również formalnie ma zasadnicze znaczenie. Oferta w tym zakresie jest kierowana przede wszystkim do podmiotów, u których ilości informacji przechowywanych na nośnikach elektronicznych jest bardzo duża, jak również do podmiotów, u których są wdrożone odpowiednie procedury bezpieczeństwa (sektor produkcyjny, telekomunikacyjny, bankowy, ubezpieczeniowy, publiczny, wojsko). Możliwość niszczenia danych zapisanych na nośnikach pamięci będzie również coraz bardziej pożądana na rynku konsumenckim (klienci indywidualni).

Wartość projektu: 3 168 600.00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 901 160.00 PLN

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

Firma DISKUS Polska Sp. z o.o. skorzystała ze wsparcia Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w zakresie internacjonalizacji działalności i wejścia na rynek Stanów Zjednoczonych. W ramach projektu, na etapie krajowym skorzystaliśmy ze wsparcia doradczego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (w zakresie warsztatów, podczas których opracowaliśmy Strategię ekspansji na rynku USA).

Następnie, w ramach etapu zagranicznego skorzystaliśmy z usług podmiotu wyspecjalizowanego na rynku amerykańskim, który udzielił nam doradztwa w zakresie:

  • wprowadzenia naszych produktów na rynek USA, a także przygotowania nas do certyfikacji tych produktów na rynku amerykańskim,
  • weryfikacji opisów technicznych produktów pod kątem rynku amerykańskiego i ich dostosowania do wymagań obowiązujących regulacji i preferencji klientów,
  • zapewnienia zgodności wszystkich dokumentów prawnych i technicznych dotyczących naszych produktów z regulacjami prawnymi obowiązującymi w USA.

Ponadto, jako wystawca, wzięliśmy udział w targach E-SCRAP odbywających się w USA w Nowym Orleanie. E-SCRAP to organizowane co roku wydarzenie dedykowane liderom w dziedzinie recyklingu, w tym również przedsiębiorstwom zajmującym się niszczeniem sprzętu elektronicznego.

Wartość przyznanego wsparcia: 120 000 zł

Założone w Europie cele w zakresie energii i klimatu są w dużym stopniu uzależnione od surowców o znaczeniu krytycznym, takich jak pierwiastki ziem rzadkich (Rare Earth Elements REE). Obecnie Europa niemal w 100% zależy od REE importu i nie ma gotowych do wprowadzenia na rynek substytutów. Projekt REEPRODUCE ma na celu opracowanie pierwszego europejskiego systemu odzysku metali ziem rzadkich tzw. REE-recykling. Założeniem projektu jest opracowanie systemu odzyskiwania REE w skali przemysłowej po konkurencyjnych kosztach w porównaniu z produkcją pierwotną REE w Chinach, przy zachowaniu ochrony środowiska i przyjaznych oraz społecznie zrównoważonych technologii.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) to jeden z najszybciej rosnących strumieni odpadów w UE. Może on powodować poważne problemy dla środowiska i zdrowia, jeżeli odpowiednio się nimi nie gospodaruje. Produkcja nowoczesnej elektroniki wymaga wykorzystania rzadkich i drogich zasobów, a zatem recykling tych urządzeń przynosi oczywiste korzyści.

Uruchomiony projekt to szansa na uniezależnienie się od chińskiego monopolu na metale ziem rzadkich i jednocześnie wsparcie idei gospodarki o obiegu zamkniętym, w której cały materiał odpadowy jest ponownie wykorzystywany.

Z dumą informujemy, że DISKUS Polska (producent urządzeń ProDevice) jest uczestnikiem europejskiego projektu REEPRODUCE: “Dismantling and recovery of Rare Earth Elements from End-of-life products for the European Green Transition” (Demontaż i odzyskiwanie pierwiastków ziem rzadkich z produktów wycofanych z eksploatacji w ramach Europejskiego Zielonego Ładu).

Projekt otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu badań i innowacji Horyzont Europa. Umowa o grant nr 101057733.

W skład konsorcjum projektowego wchodzi 15 partnerów z 8 krajów UE. Podmioty te reprezentują zarówno przemysł jak i naukę. DISKUS Polska jest jednym z konsorcjantów projektu. Do głównych zadań firmy należy dostarczenie partii rozdrobnionych dysków twardych oraz wspólne opracowanie procesu oddzielania materiału na bazie Nd od rozdrobnionych komponentów. Opracowana technologia zostanie wykorzystana w produkcji urządzeń do niszczenia dysków twardych (niszczarki dysków twardych ProDevice), które DISKUS Polska sprzedaje na całym świecie.

Dofinansowanie UE: €10,051,919.50

Promocja marki ProDevice na rynku globalnym

Firma DISKUS Polska to wyspecjalizowana firma, działającą w obszarze sprzedaży kompleksowych i zaawansowanych rozwiązań dla biznesu, gwarantujących bezpieczeństwo danych w zakresie ich przechowywania, kasowania i zarządzania. Firma działa jako dystrybutor rozwiązań swoich kooperantów oraz jako producent własnych rozwiązań. Firma ma bardzo dobrą pozycję na rynku krajowym. Prowadzi również działalność eksportową ale na niewielką skalę i głównie w obszarze STORAGE w ramach którego oferuje rozwiązania swoich partnerów. Strategia rozwoju firmy zakłada dalszy rozwój przede wszystkim poprzez zwiększenie udziału własnych innowacyjnych rozwiązań z obszaru SECURITY. Firma rozwija ten obszar m.in. w ramach nowoczesnego zaplecza B+R jakie ma do dyspozycji.
W DISKUS Polska opracowano strategię rozwoju działalności eksportowej, która stała się podstawą do założeń zgłaszanego projektu. Strategia zakłada rozwój poprzez rozwijanie sprzedaży w obszarze SECURITY i zakłada podjęcie działań polegających na:

  • przeprowadzeniu planu zrealizowania dużej ilości misji wyjazdowych, głównie do Państw w których firma formalnie posiada partnerów ale których dotychczasowa działalność nie przynosi efektów sprzedażowych, w ramach misji organizowane będą prezentacje dla lokalnych kooperantów, jedna z misji związana będzie z udziałem w wydarzeniu z narodowym stoiskiem informacyjno-promocyjnym;
  • przeprowadzeniu zmasowanej ukierunkowanej kampanii promocyjnej w Internecie;
  • pokazaniu się na 3 istotnych dla produktu i branży targach.

Wartość projektu: 551 900,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 413 925,00 zł

Wzrost konkurencyjności firmy DISKUS Polska Sp. z o.o. poprzez ekspansję na rynkach zagranicznych.

DISKUS Polska to wyspecjalizowana firma, działającą w obszarze sprzedaży kompleksowych i zaawansowanych rozwiązań dla biznesu, gwarantujących bezpieczeństwo danych w zakresie ich przechowywania, kasowania i zarządzania. Firma działa jako dystrybutor rozwiązań swoich kooperantów oraz jako producent własnych rozwiązań.
DISKUS Polska ma bardzo dobrą pozycję na rynku krajowym. Prowadzi również działalność eksportową ale na niewielką skalę i głównie w obszarze STORAGE w ramach którego oferuje rozwiązania swoich partnerów. Strategia rozwoju firmy zakłada dalszy rozwój przede wszystkim poprzez zwiększenie udziału własnych innowacyjnych rozwiązań z obszaru SECURITY.
W DISKUS Polska opracowano strategię rozwoju działalności eksportowej, która stała się podstawą do założeń projektu. Strategia zakłada rozwój poprzez rozwijanie sprzedaży w obszarze SECURITY i zakłada podjęcie działań polegających na:

  • pokazaniu się na dużej międzynarodowej imprezie branżowej,
  • zweryfikowaniu i ewentualnej korekcie wizerunku i marki pod kątem oczekiwań rynku,
  • wprowadzeniu w strukturze firmy wyspecjalizowanej komórki odpowiedzialnej za eksport.

Te trzy kierunki działań pozwolą w krótkim terminie wdrożyć aktywną politykę eksportową. Wybierając rynek docelowy od którego ma się zacząć ekspansja firmy na rynkach zagranicznych zdecydowano się na rynek niemiecki. Jest to najważniejszy i największy w Europie rynek dla branży IT. Skuteczne wejście na ten rynek będzie przepustką do wejścia na pozostałe rynki europejskie.

Wartość projektu: 155 780,00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 70 101,00 zł

Uruchomienie laboratorium badawczo – rozwojowego w firmie DISKUS Polska Sp. z o.o.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, 1 Oś Priorytetowa Gospodarka Wiedzy, Działanie 1.2 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach, Poddziałanie 1.2.2 Infrastruktura badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

DISKUS Polska Sp. z o.o. od lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową. Z uwagi na sukcesywny i dynamiczny proces rozwoju spółki, jakiś czas temu zaszła konieczność uruchomienia laboratorium badawczo – rozwojowego, w którym prowadzone będą badania związane z usuwaniem danych zapisanych na nośnikach magnetycznych oraz nośnikach z pamięcią flash.

Przy aktywnym wsparciu funduszy Unii Europejskiej, nasza firma rozwija obecnie działalność badawczo-rozwojową dzięki nowemu laboratorium, które jest zlokalizowane w budynku w centrum Wieliczki. W wymiarze inwestycyjnym projekt obejmuje:

  • wykonanie prac adaptacyjnych oraz instalacyjnych
  • zakup wyspecjalizowanej aparatury pomiarowej do laboratorium

Głównym celem projektu jest podniesienie konkurencyjności DISKUS Polska poprzez rozwinięcie działu badań i rozwoju oraz stworzenie możliwości wprowadzenia na rynek nowych innowacyjnych rozwiązań, które są opracowywane w ramach własnych prac badawczo-rozwojowych.

Nasza firma:

  • przygotowała odpowiednią infrastrukturę badawczo-rozwojową
  • zwiększyła potencjał kadry badawczo-rozwojowej
  • wprowadziła zmiany organizacyjne, związane z rozwijaną działalnością badawczo-rozwojową
  • wprowadziła w rozwijanym dziale badawczo-rozwojowym rozwiązania techniczne i organizacyjne, sprzyjające zachowaniu polityki niedyskryminacji i dostępności dla osób niepełnosprawnych

Rozwiniecie działalności badawczo – rozwojowej związane jest nie tylko z przygotowaniem, wyposażeniem i uruchomieniem laboratorium, ale również skutkuje nawiązaniem trwałej współpracy z jednostką naukową, jaką jest Instytut Technologii Elektronowej.

Wartość projektu:  1 989 140,00 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 889 900,00 PLN

Opracowanie urządzeń do niszczenia danych z nośników pamięci flash

DISKUS Polska od lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową. Jest ona związana głównie z zagadnieniami usuwania danych z nośników takich jak: dyski SSD, pendrive czy też bardzo rozpowszechnionych urządzeń mobilnych. Firma zrealizowała m.in. projekt badawczo-rozwojowy związany z budową demagnetyzera do bezpowrotnego niszczenia danych cyfrowych Prodevice ASM120.

Przedmiotem niniejszego projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych związanych z opracowaniem prototypu urządzenia do kasowania danych z nośników pamięci flash. Projekt realizowany będzie w nowym laboratorium badawczo-rozwojowym które firma DISKUS Polska uruchomiła na przełomie 2017 i 2018 roku. Projekt obejmował będzie 4 zadania, w tym zadanie nr 1 w ramach badań przemysłowych związanych z opracowaniem założeń urządzeń oraz zadanie nr 2 i 3 w ramach prac rozwojowych związanych z opracowaniem i przetestowaniem wstępnej i finalnej wersji prototypu. Zadanie 4 będzie związane z przeprowadzeniem prac przedwdrożeniowych.

W ramach projektu zaangażowana zostanie wyspecjalizowana jednostka naukowa, której zlecone zostanie wykonanie części prac. Kadrę badawczą firmy stanowić będą obecni pracownicy działu B+R oraz nowo zatrudnione 4 osoby.

Projekt badawczo-rozwojowy zakończy się wdrożeniem bezpośrednio w firmie DISKUS Polska, która na bazie wyników uruchomi usługi kasowania danych oraz produkcję urządzeń dla swoich przyszłych i obecnych klientów (obecnymi odbiorcami produktów są firmy z Polski oraz 30 krajów na całym świecie).

Wartość projektu: 3,585,366.18 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 2,491,222.06 PLN