Doradztwo w zakresie bezpiecznego usuwania danych

Doradztwo w zakresie bezpiecznego usuwania danych

DISKUS Polska

Oferujemy profesjonalne usługi doradcze w zakresie bezpiecznego i nieodwracalnego usuwania danych z wszystkich rodzajów nośników pamięci.

 

W dzisiejszych czasach praktycznie każde przedsiębiorstwo gromadzi informacje, stanowiące jego tajemnicę. Instytucje i firmy zarządzające poufnymi danymi (takimi jak np. dane osobowe, numery kart kredytowych, numery kont, informacje o produktach, plany, raporty sprzedaży itp.) muszą liczyć się z zagrożeniem, jakie wypływa z niekontrolowanego ich wycieku. Instytucje takie jak np. banki, firmy ubezpieczeniowe czy telekomunikacyjne, obarczone są obowiązkiem usuwania danych. Niestety, część z nich nie robi tego w sposób prawidłowy (a więc skuteczny), a to grozi nie tylko kosztami spowodowanymi utratą danych, ale również odpowiedzialnością karną.

Gdzie leży problem?

Dlaczego niektóre instytucje i firmy borykają się z problemami wycieku informacji poufnych? Otóż przyczyna najczęściej tkwi w braku wiedzy, dotyczącej zasad skutecznego kasowania poufnych danych.

W związku z tym, uruchomiliśmy usługę, polegającą na profesjonalnym doradztwie w zakresie demagnetyzacji, kasowania, niszczenia i utylizacji nośników danych. Nasi wykwalifikowani specjaliści doradzają, jak w sposób bezpieczny ochronić dane przedsiębiorstwa przed niepowołanym dostępem. Realizując usługę, konsultanci zawsze biorą pod uwagę specyfikę prowadzonej działalności oraz indywidualne potrzeby Klienta.

Co oferujemy?

Wygodny kontakt drogą poczty elektronicznej, konsultacji on-line lub osobiste spotkanie.

Doradztwo udzielane przez profesjonalistów w dziedzinie bezpiecznego usuwania danych.

Opracowanie procedur i wytycznych, dopasowanych do potrzeb Klienta, zgodnych z obowiązującym prawem.

Dzięki ciągłym pracom w zakresie doskonalenia Systemu Zarządzania Jakością uzyskaliśmy certyfikaty ISO 9001:2015-10, ISO 27001:2017 , ISO 14001:2015, AQAP 2210:2016. Zapewnia on rzetelną, systemowo nadzorowaną realizację wszystkich czynności, mających wpływ na jakość oferowanych usług usuwania informacji z nośników danych oraz ich utylizacji. Sprawne działanie systemu jest gwarantem, iż wszystkie procesy są na bieżąco monitorowane pod względem efektywności, przystosowywane do ciągle zmieniających się wymagań Kontrahentów oraz warunków na rynku krajowym i zagranicznym.

Demagnetyzacja Niszczenie fizyczne  profesjonalna niszczarką Niszczenie programowe Niszczenie impulsem HEI
Możliwość odzyskania danych Nie Tak Tak/Nie Nie
Obsługiwane nośniki elektroniczne
Nośniki magnetyczne: HDD, taśmy, dyskietki, itp. Wszystkie Wszystkie nośniki umożliwiające wielokrotne nadpisywanie danych (nośnik musi być sprawny) Kości pamięci flash, dyski SSD, pendrive, karty pamięci (nośniki pozbawione metalowej obudowy)
Obsługa uszkodzonych nośników Tak Tak Nie Tak
Czasochłonność procesu Mniej niż 1 minuta / nośnik Mniej niż 1 minuta / nośnik Od kilkunastu minut do wielu  godzin na nośnik (w zależności od wybranej metody) Mniej niż 1 minuta / nośnik

Interesuje Cię ta usługa?

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o powyższej usłudze, jesteś zainteresowany złożeniem zamówienia lub potrzebujesz porady, wypełnij poniższy formularz. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i udzieli Ci wyczerpujących informacji.

    Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach: kontaktu i przedstawienia oferty handlowej