Odpylanie data center

Odpylanie data center

DISKUS Polska

Twoje data center wymaga solidnego czyszczenia? Zaufaj nam! Dzięki usłudze odpylania serwerowni, ryzyko awarii sprzętu spowodowane kurzem, pyłem czy dymem zostaje całkowicie wyeliminowane.

Pobierz ulotkę

 

ISO 27001       ISO14001       AQAP2110

Wynajmowanie firm sprzątających lub samodzielne robienie porządków w data center nie są bezpiecznym sposobem pozbycia się zanieczyszczeń. Czynniki ryzyka to między innymi brak procedur ISO, niewłaściwy sprzęt, nieodpowiednie środki czyszczące, niewyszkoleni pracownicy, wątpliwe procedury bezpieczeństwa.

Sprzątanie / odpylanie data center – dlaczego potrzebujesz profesjonalnych usług?

 • Elektrostatyczne wyładowania i zagrożenia wybuchem
  Pył cementowy i krzemianowy, pochodzący z nieuszczelnionych lub nieprawidłowo uszczelnionych podłóg i płyt gipsowo-kartonowych, może być zagrożeniem dla urządzeń. Elektrostatyczne wyładowanie, nawet o mocy 250 volt, może spowodować utratę danych, zresetowanie lub uszkodzenia wrażliwego sprzętu.
 • Nadmierna wilgotność i rdza
  Niewłaściwe czyszczenie chemiczne, nadmierna wilgotność i wycieki prowadzą do formowania się cząstek rdzy w data center. Cząstki te są łatwo przenoszone w powietrzu i mogą powodować zanieczyszczenia wrażliwego sprzętu elektronicznego.
 • Zanieczyszczenia
  Zanieczyszczenia w data center mogą powodować uszkodzenia sprzętu. Należą do nich między innymi: dym, pył, opiłki metalu, włosy, opary / para wodna, pyłki i zanieczyszczenia organiczne.
 • Fałszywy alarm
  Kurz i inne drobne zanieczyszczenia mogą zostać wykryte przez czujki pożarowe jako dym. Efektem tego może być uruchomienie zabezpieczeń pożarowych.

Co oferujemy?

Odpylanie data center, zgodne z najbardziej restrykcyjnymi wymaganiami, definiowanymi przez ISO 27001:2017 , ISO 14001:2015, AQAP 2110:2016

Wykwalifikowany personel, mający wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu usług, dedykowanych serwerowniom.

Nowoczesny, certyfikowany sprzęt do realizowania usług profesjonalnego odpylania data center.

Nasze usługi

 • Całkowite odpylenie pomieszczeń serwerowych.
 • Czyszczenie podpodłogowe.
  Nieszczelne podłogi powodują, że cząstki pyłu podpodłogowego przenikają do szaf i mogą powodować zatykanie, a w efekcie uszkodzenie sprzętu. Nasz wykwalifikowany personel usunie kurz i zanieczyszczenia pod podłogą podniesioną.
 • Czyszczenie podłogowe.
  Drobne cząstki unoszące się w powietrzu mogą powodować przestoje w pracy sprzętu chłodzącego. Wykonujemy antystatyczne czyszczenie podłóg podniesionych, powierzchni VCT i podłóg ESD dla wszystkich typów data center. Eliminujemy warstwy kurzu, za pomocą specjalnych odkurzaczy z systemem filtrów HEPA/ULPA.
 • Czyszczenie sprzętu na zewnątrz.
 • Czyszczenie sprzętu wewnątrz.
 • Czyszczenie sufitu oraz instalacji podsufitowych.
 • Konsulting środowiskowy, audyt i raportowanie.
  Sprawdzamy poziom zapylenia. Oceniamy efektywność chłodzenia oraz poziom przepływu powietrza w data center. Nasz program konsultingowy jest zgodny z OSHA, uwzględnia gwarancję sprzętu oraz zgodność IAQ (Indoor Air Quality). Kompleksowo monitorujemy pomieszczenia serwerowe, zgodnie ze standardami ISO, a także specyfiką danej serwerowni.
 • Naprawianie szkód.
  Specjalizujemy się w naprawianiu szkód spowodowanych przez dym, ogień lub wodę. Natychmiastowo i skutecznie usuwamy wodę, błoto, wysuszymy urządzenia, podłogi, a w razie konieczności wymienimy sprzęt.

Dlaczego Klienci wybierają DISKUS Polska?

 • Zmniejszone ryzyko przestojów i błędów w pracy data center.
  Usługę przeprowadzamy bez konieczności wstrzymania pracy data center – nie musisz martwić się o nieplanowane przerwy w działaniu sprzętu.
 • Zgodność w wymaganiami ISO 27001,ISO 9001, ISO 14001, AQAP 2110.
  Wszystkie nasze prace realizujemy zgodnie z restrykcyjnymi wymaganiami, regulowanymi przez międzynarodowe normy.
 • Wykwalifikowany personel
  Nasz wykwalifikowany personel na bieżąco uczestniczy w kompleksowych szkoleniach, które pomagają utrzymywać rygorystyczne standardy dotyczące odpylania serwerowni oraz dostarczają wiedzy o najnowszych technologiach czyszczenia.

 • Odpowiednie środki chemiczne
  Wykorzystujemy specjalne antystatyczne środki chemiczne, przeznaczone dla unikalnego środowiska data center. Są one wyjątkowo skuteczne, w przeciwieństwie do zwykłych środków, które mogą powodować korozje lub obciążenie biologiczne.

 • Certyfikowany „zielony” sprzęt.
  Wiele zanieczyszczeń nie jest widocznych gołym okiem, a jedynie na poziomie mikroskopowym, co wymaga użycia specjalnych urządzeń. Sprzęt jaki wykorzystujemy w swojej pracy wpisuje się w zasady zielonej ekologii i czyści mikroskopijne cząstki, nie powodując emisji zanieczyszczeń do środowiska.

 • Ogólnokrajowe programy promocyjne
  Jeśli posiadasz serwerownie w różnych lokalizacjach, możesz liczyć na specjalny program zniżkowy. Zapewniamy stałe wsparcie i kontakt 24h na dobę.
 • Bezpłatne raportowanie środowiskowe.
  Mikroskopijny pył czy zanieczyszczenia mogą powodować uszkodzenia oraz przestoje w pracy sprzętu. Nasze wyspecjalizowane urządzenia testujące ocenią stopień zanieczyszczenia data center. Wyniki ekspertyzy dostarczymy Ci w postaci czytelnego raportu.
 • Przegląd zagrożeń w data center.
  Po zakończonej usłudze odpylania serwerowni możemy  dostarczyć raport o potencjalnych zagrożeniach takich jak: uszkodzenia sprzętu, zużycie wyposażenia, ryzyko awarii itp.

Interesuje Cię ta usługa?

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o powyższej usłudze, jesteś zainteresowany złożeniem zamówienia lub potrzebujesz porady, wypełnij poniższy formularz. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i udzieli Ci wyczerpujących informacji.

  Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach: kontaktu i przedstawienia oferty handlowej