Likwidacja sprzetu IT

Likwidacja sprzętu IT i nośników danych

DISKUS Polska

Oferujemy kompleksową usługę likwidacji sprzętu IT i nośników danych. Dzięki szerokiemu spektrum kompetencji w dziedzinie Data Center oraz Data Security, zapewniamy skuteczność i bezpieczeństwo utylizowanego sprzętu oraz danych, zapisanych na nośnikach pamięci.

pobierz ulotkę

ISO 27001       ISO 9001       ISO 14001       AQAP 2110

Wymiana sprzętu IT to nie tylko udogodnienie, pozwalające na szybszą, bezpieczniejszą i wydajniejszą pracę. To również spore wyzwanie operacyjne dla firmy lub instytucji – wiąże się z nim konieczność likwidacji danych, znajdujących się na wycofywanych z użytku urządzeniach. Trzeba pamiętać, że wymiana sprzętu wymaga zachowania najbardziej restrykcyjnych procedur bezpieczeństwa oraz bezwzględnej znajomości zasad funkcjonowania infrastruktury IT.

Pamiętaj o wymogach prawnych!

Zgodnie z Ustawą o odpadach z 27.04.2001 r. oraz Ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z 29.07.2005 r., na wszystkie przedsiębiorstwa został nałożony obowiązek przekazania niepotrzebnego, zużytego sprzętu elektronicznego firmom, posiadającym odpowiednie kompetencje. Dodatkowo utylizacja musi być potwierdzona fakturą sprzedaży lub protokołem przekazania elektrośmieci. Pamiętaj o wyborze sprawdzonego dostawcy usług likwidacji infrastruktury IT i nośników elektronicznych.

Co oferujemy?

Bezpieczeństwo utylizowanego sprzętu oraz danych, zapisanych na nośnikach pamięci. Nasz profesjonalizm potwierdzają certyfikaty: ISO 9001:2015-10, ISO 27001:2017 , ISO 14001:2015, AQAP 2210:2016.

Kompetencje wynikające z ponad 15 letniego doświadczenia w branży Data Center oraz Data Security.

Pełną dokumentację z realizacji usługi wraz z certyfikatem oraz profesjonalnym nagraniem video z procesu inwentaryzacji sprzętu i niszczenia danych.

Likwidacja sprzetu IT

Jak robi to DISKUS Polska?

Likwidacja sprzętu IT i nośników danych

Prace rozpoczynamy od rejestracji usługi w Bazie Danych Odpadowych. Wynika to z przepisów prawnych, dotyczących utylizacji elektroodpadów. Następnie przystępujemy do szczegółowej inwentaryzacji sprzętu IT (np. serwerów, przełączników sieciowych, komputerów, akcesoriów serwerowych i komputerowych, elektronicznych nośników danych), tworząc kompletny, przejrzysty raport. Jeśli Klient dysponuje własnym wykazem  urządzeń, możemy również dokonać jego weryfikacji pod kątem zgodności sprzętu z przypisanym do niego numerem seryjnym / inwentaryzacyjnym.

Następnie demontujemy poszczególne podzespoły i niszczymy je profesjonalną niszczarką przemysłową. W ten sposób Klient ma pewność, że wszystkie elementy likwidowanego sprzętu (np. płyty główne, karty  i moduły pamięci), zawierające jakiekolwiek dane firmowe, zostają zniszczone: profesjonalnie i nieodwracalnie.

Z przekazanych nam urządzeń usuwamy również korporacyjne symbole identyfikacyjne, a także (na życzenie Klienta) numery seryjne i kody kreskowe. Dzięki temu przejęty przez nas sprzęt IT nie może zostać zidentyfikowany z firmą Zleceniodawcy.

Na życzenie Klienta, magnetyczne nośniki danych poddajemy procesowi nieodwracalnego usuwania danych – demagnetyzacji. Każdy zdemagnetyzowany dysk czy taśmę oznaczamy specjalną etykietą z indywidualnym numerem. Nośniki tego rodzaju, jak również pamięci typu flash  skutecznie niszczymy przy użyciu profesjonalnej niszczarki.

To ważne!
Otrzymujesz pełną dokumentację usługi

Likwidacja sprzętu IT i nośników danych – po zakończeniu prac, Klient otrzymuje pełną dokumentację, w skład której wchodzą między innymi:

 • Certyfikat demagnetyzacji i zniszczenia fizycznego.
 • Protokół demagnetyzacji, zniszczenia fizycznego i odbioru nośników danych oraz sprzętu ITC.
 • Wykaz numerów seryjnych i\lub dokumentacja fotograficzna.
 • Protokół przekazania odpadów do utylizacji.
 • KPO – Karta Przekazania Odpadu.
 • Kopia certyfikatów, potwierdzających nasze kompetencje: ISO 9001:2015-10, EN ISO/IEC 27001:2017, ISO 14001:2015, AQAP 2110:2016.

Dlaczego Klienci wybierają DISKUS Polska?

 • Likwidacja infrastruktury IT, usuwanie danych oraz niszczenie nośników pamięci realizowane są w siedzibie Klienta. Dajemy możliwość kontroli przebiegu prac dzięki dedykowanej transmisji online.
 • Podczas wszystkich etapów procesu zapewniamy dostęp do odpowiedzialnych za usługę pracowników w celu prowadzenia nadzoru nad poprawnością̨ wykonywanych zadań.
 • Jako jedyna firma na rynku zajmująca się usuwaniem danych i niszczeniem nośników pamięci posiadamy kwalifikacje i doświadczenie w zakresie produktów i usług dedykowanych serwerowniom. Doświadczenie to pozwala nam prawidłowo identyfikować sprzęt, który wymaga demontażu i zniszczenia wewnętrznych modułów pamięci, co zapewnia bezpieczeństwo danych.
 • Mamy doświadczenie w obsłudze korporacji oraz najważniejszych instytucji państwowych poparte referencjami.
 • Jako jedyna firma na rynku zapewniamy skuteczność i bezpieczeństwo, poparte certyfikatami: ISO 9001:2015-10, EN ISO/IEC 27001:2017, ISO 14001:2015, AQAP 2110:2016.
 • Posiadamy kod NCAGE, przyznany nam przez Wojskowe Centrum Normalizacji Jakości i Kodyfikacji. Oznacza to, że możemy współpracować ze służbami wojskowymi państw NATO.
 • Dysponujemy profesjonalnym sprzętem do usuwania danych. Są to demagnetyzery o polu magnetycznym 20.000 Gauss oraz profesjonalne niszczarki nośników pamięci. Spełniają one najnowsze oraz najbardziej surowe światowe normy w zakresie bezpieczeństwa danych. W naszych zasobach posiadamy odpowiednią liczbę maszyn, aby równocześnie pracować na kilku urządzeniach. Skraca to czas usługi, a w przypadku ewentualnej awarii zapewnia ciągłość procesu.
 • W trakcie usługi przeprowadzamy automatyczne (minimalizujące ryzyko pomyłki ludzkiej) katalogowanie całej infrastruktury IT oraz wszystkich nośników (skanowanie numerów seryjnych).
 • Posiadamy uprawnienia transportowe do przewozu odpadów zgodnie z regulacjami prawnymi .
 • Dysponujemy agregatem prądotwórczym – niezależnym źródłem zasilania.


“Dzięki naszym usługom, niepotrzebny, zużyty sprzęt elektroniczny przestaje być problemem. Zapewniamy bezpieczny demontaż, odbiór i przekazanie do utylizacji całej niepotrzebnej infrastruktury IT, która zalega w magazynach czy piwnicach firm. Nasi Klienci mają pewność, że oddają nam sprzęt pozbawiony identyfikacji, dokładnie wyczyszczony z wszelkich danych”.

Tomasz Filipów
Prezes Zarządu DISKUS Polska

Tomasz Filipów

Interesuje Cię ta usługa?

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o powyższej usłudze, jesteś zainteresowany złożeniem zamówienia lub potrzebujesz porady, wypełnij poniższy formularz. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i udzieli Ci wyczerpujących informacji.

  Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach: kontaktu i przedstawienia oferty handlowej