Migracja danych taśmowych

Migracja danych

DISKUS Polska

Usługę migracji i odzyskiwania danych oferujemy Klientom, którzy chcą przenieść informacje zapisane na taśmach z tej samej technologii na nowszą (np. z LTO3 na LTO9) albo z jednej technologii na inną (np. z taśm SLR na nośniki LTO).

Pobierz ulotkę

 

ISO 27001        ISO 14001       AQAP 2110

Potrzeba nieustannego unowocześniania sprzętu IT niejednokrotnie powoduje brak kompatybilności pomiędzy starymi a nowymi technologiami. Problemem staje się wtedy dostęp do danych, zapisanych na archiwalnych nośnikach danych. Utrudnienie występuje szczególnie w przypadku starszych napędów, które już nie są dostępne na rynku. W wielu sytuacjach pojawia się wówczas potrzeba i konieczność posiadania do nich dostępu oraz dokonania migracji danych na nowoczesne nośniki pamięci.

Co oferujemy?

Migrację danych z nośników starszej generacji na nośniki nowszej technologii.

Wiedzę i doświadczenie poparte certyfikatem ISO 27001:2017 , ISO 14001:2015, AQAP 2210:2016

Niezawodny sprzęt oraz międzynarodowy zespół specjalistów.

Zobacz jak robi to DISKUS Polska

Usługę migracji rozpoczynamy od bezpiecznego transportu nośników do siedziby DISKUS Polska. Następnie przystępujemy do ich inwentaryzacji oraz oceny kondycji – sprawdzamy, czy taśmy są rozwarstwione, sklejone lub w jakikolwiek inny sposób uszkodzone. Jeżeli nośniki posiadają wady uniemożliwiające migrację danych, przystępujemy do ich konserwacji.

W pełni przygotowane nośniki (najczęściej są to taśmy starszej generacji) umieszczamy w napędzie, który odczytuje zapisane na nich dane, a następnie zapisuje je na jednostce pośredniczącej (dysk). Następnie dane migrowane są na wybrane przez Klienta nośniki danych. Po umieszczeniu ich w specjalistycznych, plombowanych walizkach zostają przekazane Klientowi wraz z pełną dokumentację usługi.

To ważne!

Po zakończonym procesie migracji danych, nośniki pamięci, które już nie są potrzebne Klientowi, można poddać demagnetyzacji, a następnie zniszczeniu i utylizacji. DISKUS Polska oferuje tego typu usługi, zgodnie z surowymi zasadami bezpieczeństwa danych oraz przepisami RODO.

Dlaczego Klienci wybierają DISKUS Polska?

  • Nasze usługi realizowane są przez wykwalifikowanych ekspertów, wspieranych przez zagranicznych Partnerów.
  • W Polsce jesteśmy najbardziej doświadczonym dystrybutorem produktów i usług z zakresu Storage. Niejednokrotnie pomogliśmy naszym Klientom w migracji danych na zgodne z aktualnymi standardami typy nośników.
  • Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, a nasze usługi przeprowadzamy w nowoczesnym laboratorium.
  • Posiadamy profesjonalne i w pełni zabezpieczone pomieszczenie, w którym przechowujemy nośniki danych. Znajdują się  w nim specjalistyczne sejfy na nanośniki danych gwarantujące najwyższą dwugodzinną ognioodporność.
  • Zapewniamy 24. godzinny monitoring za pośrednictwem systemu wizyjnego. Badamy parametry środowiskowe pomieszczenia takie jak wilgotność i temperatura.
  • Posiadamy certyfikat ISO 27001, ISO14001, AQAP 2110. Zakres certyfikacji obejmuje między innymi usługi przechowywania, archiwizacji i migracji danych.

Nie ma znaczenia, jakiego systemu i w jakim środowisku są używane nośniki. Jesteśmy przygotowani do dokonania dowolnej migracji danych, zapisanych na taśmowych nośnikach danych. Wszystko dzięki temu, iż dysponujemy odpowiednim, profesjonalnym sprzętem, wieloletnim doświadczeniem oraz stałym dostępem zarówno do najnowszych, jak i starszych rozwiązań do zapisu danych największych światowych producentów”.

Tomasz Filipów
Prezes Zarządu DISKUS Polska

Tomasz Filipów

Interesuje Cię ta usługa?

 

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o powyższej usłudze, jesteś zainteresowany złożeniem zamówienia lub potrzebujesz porady, wypełnij poniższy formularz. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i udzieli Ci wyczerpujących informacji.

    Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach: kontaktu i przedstawienia oferty handlowej