Biblioteka taśmowa LTO7 serii actLib dostępna z napędami LTO-7

13.01.2016

Biblioteka taśmowa LTO7

actidata, niemiecki producent rozwiązań do zabezpieczania i archiwizacji danych, oferuje całą swoją automatykę taśmową serii actiLib Autoloader 1U, actiLib Library 2U i 4U oraz actiLib Kodiak 6807 także z najnowszymi napędami taśmowymi serii LTO-7

Model 1U z najnowszym napędem LTO-7 może pomieścić w 8-miu slotach taśmy o maksymalnej łącznej pojemności do 120 TB (przy uwzględnieniu kompresji 2,5:1) oraz przesyłać dane z prędkością do 1080 GB/godz.

Biblioteki z rodziny actiLib Library oferują łączną pojemność po kompresji od 360 TB (model 2U/24 sloty) poprzez 720 TB (model 4U/48 slotów) i 1,44 PB (model 8U/96 slotów) aż do 8,4 PB (kompletnie rozbudowany Kodiak 42U/560 slotów). Urządzenia mogą być wyposażone w maksymalnie do 2 napędów (biblioteka 2U), 4 napędów (biblioteka 4U), 6 napędów (biblioteka 8U) lub 8 do 42 napędów (biblioteka Kodiak 6U/42U) o połówkowej wysokości z interfejsami SAS 6Gb i Fibre Channel 8Gb oraz moduł iSCSI (tylko2U i 4U). Maksymalny transfer danych tych urządzeń może dochodzić do 45 TB/godz.

Urządzenia actiLib Library są wyposażone w redundantne, wymieniane na gorąco (HotSwap) zasilacze (w wyjątkiem 2U) a ich użytkownicy mogą wymienić dotychczas stosowane napędy LTO-3/4/5/6 na nowe LTO-7 lub dokładać dodatkowe napędy bez konieczności przerywania pracy urządzenia i mieszać napędy o różnych pojemnościachi interfejsach w ramach jednej obudowy.

Wszystkie urządzenia serii actiLib Library mają możliwość rozbudowy, tzn. możliwe jest szybkie i proste zwiększenie pojemności i prędkości rozwiązania wtedy, kiedy będzie to konieczne. Rozbudowa polega na dodaniu do urządzenia 2U i 4U dodatkowego modułu 4U, dzięki temu z jednej strony zwiększy się pojemność do 96 slotów na taśmy, czyli do 1,44 PB z drugiej pozwoli użytkownikom na zainstalowanie do 6 napędów LTO o połówkowej wysokości. Łączący dwie niezależne biblioteki w jeden wielki system mechanizm – Library Extender – pozwala na łączenie ze sobą dwóch urządzeń i transportowanie taśm pomiędzy nimi.Jeszcze lepsze możliwości rozbudowy oferuje urządzenie actiLib Kodiak 6807. W tym przypadku do podstawowego modułu o wysokości 6U oferującego 80 slotów na taśmy i do 6-ciu napędów LTO można dołączyć aż 6 dodatkowych modułów rozszerzenia, każdy o wysokości 6U, z miejscem na 80 taśm i 6 napędów. Tym samym całkowicie rozbudowane urządzenie będzie miało wysokość 42U, oferowało 560 slotów (do 8,4 PB pojemności) i miejsce na 42 napędy LTO o maksymalnym transferze danych przekraczającym 45 TB/godz.Wstystkie rozwiązania actiLib standardowo oferują partycjonowanie, czyli dzielenie biblioteki na wirtualne systemy. Ilość partycji zależy od ilości zainstalowanych napędów. I tak biblioteka 2U oferuje do 2 partycji, 4U do 4 partycji a kompletnie rozbudowany Kodiak aż do 20 wirtualnych partycji.

Biblioteka taśmowa LTO7
Dostępne w całej automatyce taśmowej actidata napędy taśmowe LTO-7 są wyposażone w sprzętowe szyfrowanie danych AES 256-bit i oferują pojemność do 15 TB (przy sprzętowej kompresji danych 2,5:1) oraz prędkość przepływu danych do 300 MB/sek., czyli ponad 1 TB danych w ciągu godziny. Napędy wyposażone są w dynamiczną buforową pamięć (cache) zapisu/odczytu o pojemności 1024 MB. Pamięć buforowa (cache) umożliwia płynny zapis informacji na taśmę i ich odczyt oraz eliminuje pracę w systemie „stop&go”. Dodatkowy wpływ na płynność pracy napędów LTO oraz na zmniejszenie zużycia elementów napędowych ma zintegrowany automatyczny system dopasowania prędkości zapisu do prędkości napływających danych.Napędy LTO-7 także oferują partycjonowanie nośników, które w znaczny sposób skraca czas dostępu do danych oraz LTFS (Linear Tape File System) – system plików ułatwiający zarządzanie danymi. Dzięki tej funkcji pliki i katalogi mogą być widoczne na desktopie lub poprzez „drag&drop” kopiowane z/na taśmę. W celu zabezpieczenia krytycznych danych przed nadpisaniem urządzenia standardowo posiadają funkcję WORM (jednorazowy zapis, wielokrotny odczyt).

actidata oferuje automatykę taśmową serii actiLib Autoloader i actiLib Library zawsze jako pełne rozwiązanie. W pakiecie znajdują się m.in. zestaw do montażu w 19- calowej szafie przemysłowej, czytnik kodów kreskowych, karta zdalnego zarządzania i kable zasilające. Wszystkie urządzenia wyposażone w nowe napędy LTO-7 HH są już dostępne w sieci dystrybutorów i resellerów firmy actidata na terenie Polski.Rozwiązania serii actiLib Automation współpracują ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi oraz z większością popularnych aplikacji do zabezpieczania i archiwizacji informacji, takimi jak np. Symantec Backup Exec, CA ArcServe, IBM TSM, EMC Retrospect, CommVault, HP DataProtector, Veeam, Microsoft DPM i innymi.

Wraz z zakupem urządzeń Klienci otrzymują rozbudowany pakiet serwisowy zawierający pomoc techniczną oraz 3-letnią gwarancję wraz z serwisem szybkiej wymiany komponentów w czasie trwania gwarancji. Gwarancje i serwis wymiany komponentów można rozszerzyć nawet do 7-miu lat od daty zakupu.Opcjonalnie użytkownik może zakupić atrakcyjny pakiet serwisowy actiCare gwarantujący naprawę urządzenia w miejscu jego użytkownika.

biblioteka-tasmowa-LTO7 6U actidata