Businessnow.pl: Firma DISKUS Polska jest zorientowana na storage’u, security i data center

11.07.2016

Podstawą naszej przewagi konkurencyjnej są przede wszystkim rzetelne i partnerskie podejście do Klientów oraz usługi skorelowane z portfolio produktowym. W przyszłości planujemy intensywny rozwój dział usług oraz R&D. To z pewnością  przyczyni się do sytuacji, gdzie nasze produkty (np. demagnetyzery) będą nadal wyznaczać standardy w branży nie tyko w Polsce, ale i na całym świecie, mówi Tomasz Filipów, Prezes Zarządu DISKUS Polska.

DISKUS Polska jest innowacyjną i prężnie rozwijającą się firmą IT, której ideologią jest tworzenie kompleksowych i zaawansowanych rozwiązań dla biznesu, gwarantujących bezpieczeństwo danych w zakresie ich przechowywania, kasowania i zarządzania. Od początku działalności notuje dynamiczny wzrost, prezentując swoją ofertę w kraju i na rynkach międzynarodowych.
Jej wiedza, doświadczenie i pozycja rynkowa potwierdzona jest licznymi certyfikatami, min.: ISO 9001:2009, Gepard Biznesu, Przejrzysta Firma, Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju, Skrzydła Biznesu. Oferta oparta jest na trzech działach:

  • Storage – gwarantujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie archiwizacji danych, dostarczając wyłącznie produkty niezawodne i sprawdzone technologicznie.
  • Security – jesteśmy producentem innowacyjnych demagnetyzerów oraz urządzeń niszczących nośniki dane. W związku ze zdobytym przez nas doświadczeniem oferujemy również usługi kompletnego i nieodwracalnego usuwania informacji z nośników magnetycznych. Obecnie DISKUS Polska demagnetyzuje i niszczy około 10.000 nośników kwartalnie, co stanowi około 45% rynku w Polsce.
  • Data Center – w ofercie posiadamy gamę produktów, gwarantujących nie tylko fizyczne bezpieczeństwo zainstalowanego sprzętu, ale również rozwiązania pozwalające na bezawaryjną pracę całej infrastruktury. Rezultat naszych działań to ponad 5.000 metrów powierzchni data center, liczne prace optymalizacyjne w największych ośrodkach obliczeniowych, zarówno w sektorze państwowym, jak i publicznym.

MARKI WŁASNE:

ProDevice (www.prodevice.eu) Marka ProDevice jest efektem prac naszych  inżynierów, specjalistów w dziedzinie najnowocześniejszych technologii oraz zespołu pracującego na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Unikalny na skalę światową demagnetyzer ProDevice ASM120 spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa oraz wytyczne w zakresie niszczenia danych. Obecnie marka dostępna jest w ponad 30 krajach na całym świecie za pośrednictwem naszych Partnerów Handlowych.

KoldBlox (www.koldblox.com) W ofercie KoldBlox posiadamy między innymi kurtyny powietrzne i termiczne, panele zaślepiające, płyty perforowane, aktywne podpodłogowe płyty chłodzące oraz oprogramowanie służące do zarządzania infrastrukturą. Uzupełnieniem oferty są szyte na miarę zamknięcia stref CPD oraz inteligentne PDU.

mobileITlab (www.mobileITlab.eu) Pierwsze na świecie w pełni wyposażone mobilne centrum laboratoryjne, które: • zniszczy zbędne dane z nośników magnetycznych • odzyska utracone dane z dysków • przeprowadzi pełną analizę Data Center MobileITlab podzielony został na kilka stref laboratoryjnych, wyposażonych w  specjalistyczne urządzenia, niezbędne do świadczenia usług. Wszystkie czynności mogą odbywać się zarówno w obecności Klienta i pod jego nadzorem bezpośrednio w laboratorium MobileITlab,  jak również  –  za pomocą systemu monitorującego – w biurze Zleceniodawcy.

Tomasz Filipów, Prezes Zarządu DISKUS Polska

„Jesteśmy firmą raczej niszową, staramy się zapełniać obszary zorientowane wokół storage’u, security i data center, nie konkurując przy tym z rozwiązaniami dużych producentów. Podstawą naszej przewagi konkurencyjnej są przede wszystkim rzetelne i partnerskie podejście do Klientów oraz usługi skorelowane z portfolio produktowym. W przyszłości planujemy intensywny rozwój dział usług oraz R&D. To z pewnością  przyczyni się do sytuacji, gdzie nasze produkty (np. demagnetyzery) będą nadal wyznaczać standardy w branży nie tyko w Polsce ale i na całym świecie.”

Diskus Polska Sp. z o.o. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.