DISKUS otworzył centrum badawczo – rozwojowe D.LAB

20.04.2018

Badania i rozwój w podkrakowskiej Wieliczce!

W dniu 18 kwietnia 2018 DISKUS Polska świętował swoje 10 lecie obecności na rynku, które połączone było z uroczystym otwarciem siedziby oraz centrum badawczo – rozwojowego D.LAB. W uroczystości uczestniczył między innymi Burmistrz Wieliczki, prasa, firmy, instytucje naukowe oraz jednostki badawczo-rozwojowe.

Podczas krótkiej prezentacji została opowiedziana historia spółki. Tomasz Filipów, prezes DISKUS Polska powiedział: „Swoją działalność zaczynaliśmy, pracując w jednym małym pokoju na ulicy Bajecznej w Krakowie. W tamtych czasach sprzedaż opieraliśmy głownie na taśmach. Dziś do dyspozycji DIKSUS posiada ponad 800 m2 powierzchni, a swoje portfolio opiera na 3 działach: Storage, Data Center oraz Security”

Podczas spotkania, prezes spółki opowiedział o planach na przyszłość. Podkreślił, że kilka lat temu spółka zainwestowała w produkcję własnej linii demagnetyzerów i obecnie sprzedaje je na 5 kontynentach, w ponad 30 krajach świata. „ To nie koniec, idziemy jeszcze bardziej naprzód. W latach 2020 – 2021 planujemy otworzyć oddział w USA lub Kanadzie a następnie uruchomić własną produkcję”

Po krótkiej prezentacji nastąpiło zwiedzanie centrum R&D, gdzie DISKUS pokazał sprzęt oraz możliwości jakie D.LAB oferuje.

Badania i rozwój