GEPARDY BIZNESU.pl: Lider nieodwracalnego usuwania danych

19.10.2012

“Planujemy dalszy rozwój spółki poprzez eksport autorskich produktów oraz usług na rynki UE oraz USA. Dążymy do opracowania nowych technologii, opartych na ścisłej współpracy z najlepszymi polskimi ośrodkami akademickim”, mówi Tomasz Filipów, prezes zarządu DISKUS Polska Sp. z o.o. w Krakowie.

Tomasz Filipów, prezes zarządu DISKUS Polska Sp. z o.o. w Krakowie:

DISKUS Polska jest nowoczesną i prężnie rozwijającą się firmą IT, której ideologią jest tworzenie kompleksowych i zaawansowanych rozwiązań dla biznesu, gwarantujących bezpieczeństwo danych w zakresie ich przechowywania, kasowania i zarządzania. Jesteśmy czołowym dystrybutorem taśm magnetycznych do zapisu informacji oraz  liderem  na rynku usług  kompletnego i nieodwracalnego usuwania danych. DISKUS Polska to jedyna w naszym kraju firma, która posiada certyfikat ISO 9001:2008  w zakresie bezpiecznej i skutecznej demagnetyzacji nośników magnetycznych. Ponadto specjalizujemy się w dystrybucji produktów i świadczeniem kompleksowych usług w obszarze budowy i modernizacji Data Center.

Nasz sukces rynkowy i dobre wyniki finansowe wynikają z faktu, iż stawiamy przede wszystkim na poszerzanie kompetencji i nieustanny rozwój. Ciągle szukamy nowych możliwości, inwestujemy w ludzi i nowe technologie. Nie boimy się wyzwań, poszerzając swoje portfolio o rozwiązania niszowe. Efektem tego jest między innymi wprowadzenie do oferty nowoczesnych produktów dla Data Center, autorskiej marki KoldBlox oraz pierwszego w świecie demagnetyzera, opartego na innowacyjnej technologii Pre-Paid Management System – degausser ProDevice ASM120. Osiągnięte wyniki możliwe były zarówno dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Spółki, jak również zarządzaniu dopasowanym do aktualnej sytuacji rynkowej.

Firma posiada bardzo dobrą sytuację finansową, co pozwala szybko i sprawnie realizować postawione cele. W kolejnych latach, planowany jest dalszy rozwój spółki, realizowany poprzez eksport autorskich produktów oraz usług na rynki UE oraz USA. Ponadto, przeznaczane są znaczne środki, dążące do opracowania nowych technologii, opartych na ścisłej współpracy z najlepszymi polskimi ośrodkami akademickimi, co miejmy nadzieję będzie skutkowało zaoferowaniem na rynku globalnym nowej generacji produktów związanych z ochroną i bezpieczeństwem danych.