IT Reseller: Mobilne centrum niszczenia danych MobileITLab od DISKUS Polska – za pierwsze dwa kwartały usunięto dane z 20.000 nośników

10.07.2017

DISKUS Polska informuje, że w mobilnym centrum laboratoryjnym MobileITlab  w przeciągu dwóch pierwszych kwartałów 2017 usunięto dane z ponad 20.000 nośników magnetycznych. Cieszymy się, że rośnie w Polsce świadomość jak ważne jest prawidłowe i bezpieczne niszczenie danych. Firmy i instytucje coraz częściej widzą i doceniają potrzebę profesjonalnego usuwania informacji, zwłaszcza teraz kiedy w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)” – mówi Jakub Stępniak, przedstawiciel działu SECURITY w DISKUS Polska.

Mobilne Centrum Laboratoryjne MobileITLab już od ponad 2 lat jeździ po Polsce i krajach Europy, skutecznie usuwając dane z nośników magnetycznych.  Samochód wyposażony jest w specjalistyczne urządzenia, spełniające światowe normy bezpieczeństwa:

  • demagnetyzer (degausser),
  • fizyczną niszczarkę dysków twardych, taśm, telefonów komórkowych i tabletów,
  • automatyczną niszczarkę CD, DVD i talerzy dysków.

Usługi niszczenia danych dokonywane są w dowolnej lokalizacji – MobileITlab przyjeżdża pod wskazany przez Klienta adres.  Dzięki temu, nośniki nie są wywożone z siedziby zamawiającego, co jest gwarancją bezpieczeństwa danych oraz pełnej kontroli świadczonych usług.  Wszystkie czynności mogą odbywać się zarówno w obecności Klienta i pod jego nadzorem bezpośrednio w laboratorium MobileITlab,  jak również  –  za pomocą systemu monitorującego – w biurze Zleceniodawcy.

Jakość usług potwierdzona jest certyfikatem ISO 9001:2015:10. MobileITlab dysponuje przeszkolonymi pracownikami, posiadającymi poświadczenie bezpieczeństwa (wydane przez ABW – Delegaturę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Dokument ten daje rękojmię zachowania tajemnicy w zakresie dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą POUFNE.