ITfocus: DISKUS Polska ze StorageTek SL150

07.07.2013

Autor: Wojciech Urbanek

Diskus Polska wprowadził do swojej oferty modułową i skalowalna bibliotekę taśmową StorageTek SL150 klasy entry-level, dedykowaną dla średnich przedsiębiorstw.

System można wykorzystać do backupu i archiwizacji danych. Łatwa w użyciu, do samodzielnego zainstalowania w zaledwie 30 minut. Urządzenie może zawierać od 30 do 300 slotów a jego pojemność można skalować do 900 TB. Daje to klientom dużo przestrzeni na rozwój z użyciem tylko jednej biblioteki taśm oraz znacznie zmniejsza koszty serwisu i instalacji, a także wydatki kapitałowe. Biblioteka ma możliwość zapisu danych do 10 TB danych na godzinę. Do zarządzania służy graficzny interfejs użytkownika, oparty na Oracle Fusion Middleware i Oracle Linux. Za jego pomocą użytkownik ma łatwy dostęp do takich informacji dotyczących napędu, samej biblioteki oraz nośnika bez konieczności zagłębiana się w samą strukturę plików.
Istnieje możliwość dołączenia 9 dodatkowych modułów rozszerzeń – każdy z nich zawiera 30 slotów. Biblioteka obsługuje takie systemy operacyjne i platformy jak Oracle Solaris i Oracle Linux, Oracle Exadata Database Machine, Oracle Database Appliance, Oracle SPARC i serwery Sun x86 oraz Oracle Sun Storage.