NetWorld: Lepsza wydajność chłodzenia w centrach danych

09.06.2009

Spółka Diskus Polska wprowadziła do swojej oferty szczotkowy przepust kablowy KoldLok Mini do technicznych podłóg podniesionych w centrach danych. Uszczelnia on małe (100mm x 150mm) przejścia kablowe w nowych lub istniejących już systemach, ograniczając zjawisko niekontrolowanego przepływu powietrza przez przejścia kablowe – co zwiększa efektywność chłodzenia całej infrastruktury.

Bazując na badaniach przeprowadzonych w wielu centrach przetwarzania danych, specjaliści Diskus stwierdzili, że 50-80% klimatyzowanego powietrza nie jest w stanie osiągnąć odpowiedniego ciśnienia przepływu, co skutkuje tym, że nie dociera ono do “chłodzonych” serwerów. Na przeszkodzie stają m.in. nieuszczelnione otwory oraz przejścia w podłogach.

To utracone powietrze, opisywane jako “bypass airflow” powoduje nieefektywność jednostek chłodzących i podwyższa koszty całej infrastruktury. Poprzez uszczelnienie kabli przepustami do podłóg podniesionych KoldLok, można zmniejszyć zjawisko niekontrolowanego przepływu powietrza przez przejścia kablowe. To polepsza wydajność chłodzenia w całym data center i przeciwdziała negatywnym efektom (np. w zakresie ochrony środowiska), jakie powoduje powyższe zjawisko.

Kodlok Mini Split Integral wykonany jest z ognioodpornych żywic i włókien, które spełniają wymagania normy UL94 V0. Produkt pozwala odseparować kable zasilające od tych przeznaczonych do przesyłania informacji.