SECURE Focus: Jak skutecznie zniszczyć dane na dysku twardym?

01.01.2011

01/01/2011
Autor:  Jacek Wownysz

Można próbować go rozbić. Utopić. Spalić. Przejechać po nim samochodem ciężarowym. Sposobów jest bardzo wiele jednak niewiele z nich daje możliwość skutecznego pozbycia się danych z dysku twardego. Nawet po bardzo brutalnym potraktowaniu urządzenia, dane bardzo często dają się skutecznie odczytać. Jednak… Można prościej, szybciej i skuteczniej – dysk wystarczy zdemagnetyzować.

W ofercie DISKUS Polska dostępne jest narzędzie do bardzo skutecznego pozbycia się problemów z danymi. SDD Master to w pełni automatyczne urządzenie do bezpiecznego i szybkiego usuwania informacji z magnetycznych nośników danych: dysków twardych, dysków przenośnych, taśm LTO, 8mm, DDS i innych. Demagnetyzer generuje silne pole magnetyczne o wartości minimum 17 550 gauss, które w ciągu kikudziesięciu sekund całkowicie usuwa wszelki zapis na dysku twardym, uniemożliwiając jakiekolwiek próby ponownego odczytu. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek błędów, urządzenie przerywa pracę, informując obsługę o problemie.

Urządzenie to, o wydajności kilkadziesięciu nośników na godzinę, może okazać się niezastąpiona pomocą w dużych korporacjach, które muszą co pewien czas pozbywać się zbędnych nośników danych lecz z powodu konieczności zapewnienia ich ścisłej ochrony nie moga pozwolić sobie na to by przekazywać jakiekolwiek urzadzenia zawierające zapisane dane do recyklingu.

www.securefocus.pl