Wrota Małopolski: Z serii “Poznaj Wystawców Małopolskich Targów Innowacji”

31.08.2012

DISKUS Polska to nowoczesna i prężnie rozwijająca się firma działająca w branży IT. Celem spółki jest tworzenie kompleksowych i zaawansowanych rozwiązań dla biznesu, gwarantujących bezpieczeństwo danych w zakresie ich przechowywania, kasowania i zarządzania.
Czym zatem dokładnie zajmuje się DISKUS Polska? Obszary działań firmy to:

  • dystrybucja nośników danych (m.in. IBM, HP, Sony, Oracle),
  • dystrybucja systemów składowania i transportu nośników danych (walizki, pudełka, sejfy),
  • produkcja etykiet/bar kodów Tri-Optic na taśmy magnetyczne,
  • świadczenie kompleksowych usług kasowania danych z taśm oraz dysków twardych (firma jest dostawcą urządzeń do trwałego kasowania danych),
  • świadczenie profesjonalnych usług optymalizacji pracy CPD (koncepcja DCIM).

Firma w swojej ofercie posiada demagnetyzer ProDevice ASM120. Jest to innowacyjne na skalę światową urządzenie, które dzięki nowoczesnej technologii PPMS umożliwia zdalne doładowanie na określona ilośc cykli oraz programowanie dowolnej ilości cykli po przekroczeniu których następuje automatyczna blokada. Jest to również pierwszy polski demagnetyzer generujący pole elektryczne o mocy 11 000 gauss.

Nasza wiedza, doświadczenie i pozycja rynkowa potwierdzona jest licznymi certyfikatami, między innymi ISO 9001:2008, Gepard Biznesu i Przejrzysta Firma – mówi Tomasz Filipów, prezes zarządu firmy. – Stawiamy na poszerzanie kompetencji i nieustanny rozwój, czego efektem jest wprowadzenie do oferty innowacyjnych produktów dla Data Center oraz pierwszego w świecie demagnetyzera opartego na technologii Pre-Paid Management System.