R&D

Centrum Badawczo – Rozwojowe

DISKUS Polska kreuje oraz rozwija rynek nowoczesnych technologii. Innowacyjność w biznesie to jedna z kluczowych wartości naszej firmy, dlatego w 2018 roku w Wieliczce koło Krakowa otworzyliśmy nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe. Powstało ono w odpowiedzi na rosnące w szybkim tempie zapotrzebowanie rynku, związane m.in. z koniecznością usuwania danych z nośników magnetycznych, dysków SSD, pendrive czy też bardzo rozpowszechnionych urządzeń mobilnych (smartfony, tablety itp.).

Usługi

W naszym centrum R&D oprócz projektów badawczych, realizujemy również usługi dla naszych Klientów.

Nawijanie cewek indukcyjnych

Oferujemy usługę nawijania cewek indukcyjnych. Produkty wykonujemy wg indywidualnych zamówień i wymagań odbiorców. Cewki nawijamy na karkasach – plastikowych rdzeniach, które na życzenie Klienta również możemy wyprodukować przy pomocy drukarki 3D. Drut nawojowy pojedynczej cewki może mieć długość nawet do 4 km. Dodatkowo, przy pomocy pompy próżniowej, istnieje możliwość utwardzenia wykonanej cewki żywicą epoksydową.

Po przeprowadzeniu dokładnej analizy potrzeb Klienta, nasi inżynierowie nawijają cewkę przy pomocy specjalistycznego urządzenia (nawijarka RUFF LW-90), a następnie przeprowadzają jej szczegółową kontrolę jakości. Z uwagi na szerokie możliwości naszego centrum R&D, gwarantujemy krótkie terminy realizacji zamówień.

Badania i Rozwój

Badania i Rozwój – współpraca

Nasze projekty badawcze realizowane są we współpracy z jednostkami badawczo – rozwojowymi i innymi
przedsiębiorstwami w oparciu o trwałe umowy współpracy

Klatka Faradaya

Nasze centrum transferu wiedzy i innowacji jest w pełni wyposażone oraz dostosowane do prac nad nowymi technologiami. Doświadczona kadra DISKUS Polska, składająca się utytułowanych pracowników naukowych oraz inżynierów, przeprowadza liczne testy oraz eksperymenty, między innymi w zakresie materiałoznawstwa, elektroniki oraz elektromagnetyzmu. Klatka Faraday’a – specjalistyczne pomieszczenie, całkowicie uziemione, skonstruowane w celu niwelowania zakłóceń zewnętrznych – umożliwia przeprowadzanie między innymi badań kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) na demagnetyzerach, które wprowadzamy na rynek. Taki sposób testowania prototypów gwarantuje bezpieczeństwo, co jest najbardziej pożądane w przypadku pracy z wysokimi napięciami, silnym polem magnetycznym czy zupełnie nowymi zjawiskami fizycznymi.

Nowoczesna serwerownia

Sercem i mózgiem całego laboratorium jest nasza serwerownia. Tutaj znajduje się węzeł gigabitowej sieci logicznej, wraz z zarządzalnymi przełącznikami, serwerami, macierzami oraz bibliotekami taśmowymi. Wszystkie urządzenia zasilane są jednym torem – bezpośrednio z sieci wraz z podtrzymaniem całości przez systemy UPS. Cały układ zasilania wspierany jest także przez dedykowany agregat prądotwórczy z systemem SZR (Samoczynnego Załączenia Rezerwy). Nad bezpieczeństwem infrastruktury czuwa system monitoringu, kontroli dostępu (SKD), rekuperacji oraz klimatyzacji (opartej na wodzie lodowej), który w całości sprzężony jest z systemem monitoringu warunków środowiskowych, czujnikami dymu oraz zalania.